ВИЗНАЧНА ПОСТАТЬ УКРАЇНСЬКОГО ПАРНАСУ НА АМЕРИКАНСЬКОМУ КОНТИНЕНТІ

Література як живий організм змінювалася, розвивалася і удосконалю­валася впродовж століть. Цей процес вічний, бо немає нічого незмінного в нашому житті. Важливою складовою частиною всієї літературної спадщини письменників є їхні твори, найвагоміше першоджерело для рецепції художнього світу митця. Вони становлять науковий інтерес не тільки як матеріал для вивчення біографії, а й як оригінальний чинник, у якому відображена вся багатогранність духовного життя письменника, індивідуальні особливості його мислення.

Багатогранна діяльність Романа Кухара (літературний псевдонім – Р. Володимир) – відомого у США українського поета, прозаїка, перекладача, публіциста, вченого,  літературного та музичного критика, оперного співака й педагога – в Україні майже невідома. А тим часом це одна з найвиразніших постатей українського Парнасу на Американському континенті.

Широкі проблемно-тематичні обрії, ціла галерея образів, серед яких на особливу увагу заслуговують творчі особистості, схильність до ліричного світосприйняття та критичного осмислення історичних реалій, що втілюються у майстерному поєднанні романтичного та реалістичного зображення дійсності, зумовили інтерес до творчої спадщини Р. Володимира не лише читачів, а й дослідників.

Письменник є автором чотирьох книжок поезії, двох історичних поем, двох повістей, двох романів, збірок нарисів та п’єс, а також – численних публікацій в альманахах, збірниках та періодиці, серії науково-популярних видань і спогадів. Одне слово,  Р.Володимир досить плідно в міру своїх творчих сил попрацював на ниві української літератури.

Та, на жаль, творчість Р. Володимира  майже невідома широкому загалу читачів, а сам письменник залишився не залученим до історико-літературного процесу своєї доби. Тому в дисертації зосередимо увагу на літературному доробкові малознаного митця – у вимірах найновіших досягнень сучасного українського літературознавства.

Оскільки значна поетична і прозова спадщина Р. Володимира є однією з найпомітніших з-поміж «білих плям» в історії української літератури, її ґрунтовне, всебічне дослідження – невідкладна справа нашого часу, яка, без сумніву, прислужиться не тільки читачам-шанувальникам української літератури, а й її дослідникам, які ще не сказали слова, гідного цього відомого в екзилі, але уповні недослідженого письменника.

Дослідження творчої спадщини Р. Володимира є однією з важливих і актуальних проблем сучасної філологічної науки, адже художній доробок письменника є своєрідним і оригінальним явищем, вплетеним у канву суспільних і літературних проблем його доби, і, звісна річ, потребує концептуального вивчення.

 

 

Внесок Романа Кухаря в дослідження та популяризацію білоруської культури

 

 

 

 

Меню сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0